Úvod > Město a úřad > Městský úřad > Odbor dopravy > Systém parkování a parkovací karty

Systém parkování a parkovací karty

Provozovatelem parkovacího systému je město Holice, které zajišťuje provoz po technické a organizační stránce, tržby za parkování jsou příjmem města. Primárním účelem zavedení parkovacího systému není tvorba zisku, vybrané prostředky jsou použity ve prospěch občanů, zejména na investice města do oprav komunikací a chodníků.

Stání na určených úsecích místních komunikací v centru města Holic je v současné době zpoplatněno ve dnech pondělí až pátek, pokud není některý z těchto dní státem uznaný svátek, a to v době od 7.00 do 18.00 hodin, v sobotu od 7.00 do 12.00 hodin. Mimo stanovenou dobu lze užít místní komunikace nebo jejich úseky bezplatně. Pro stání silničního motorového vozidla na dobu časově omezenou, nejvýše však na 24 hodin ve vymezené oblasti, je stanovena cena ve výši 5 Kč za první ½ hodinu a 10 Kč za každou další hodinu.

Za parkovací místa v zónách vybavených parkovacími automaty (celkem 4 ks) je možné platit jak mincemi, tak prostřednictvím mobilní platební aplikace umožňující placení parkovného v systému tzv. chytrého parkování.

Zaplaťte parkovné mobilem. Stáhněte si zdarma na Google Play nebo App Store mobilní aplikaci Smart4City Parkování (Android) nebo Smart4City Parkování (iOS). Co všechno aplikace umí najdete na smart4city.cz.

Další z možností parkování na placených úsecích je prostřednictvím parkovací karty, kterou vydává město Holice, pro rok 2022 bez návaznosti na registrační značku vozidla. Parkovací karta nevyhrazuje parkovací místo. Vydávání parkovacích karet probíhá na základě písemné žádosti a zaplacení příslušné částky na pokladně Městského úřadu Holice.

Náklady na pořízení celoroční parkovací karty činí 1 200 Kč.

Cena parkovací karty na dobu kratší než 1 rok je dána výpočtem 100 Kč x počet měsíců + 100 Kč

• příklad 1: parkovací karta od 1. července do 31. prosince – 6 měsíců x 100 Kč + 100 Kč = 700 Kč
  • příklad 2: parkovací karta od 16. července do 16. října – 3 měsíce x 100 Kč + 100 Kč = 400 Kč