Cookie Consent by Free Privacy Policy website Turistické trasy, cyklotrasy | Holice | město neznámé energie
Úvod > Infocentrum > Turistické trasy, cyklotrasy

Turistické trasy, cyklotrasy

Zobrazit obrázek: Emil Holub

Od Holuba k Malichovi

Jak nejlépe poznáte krásy, zajímavosti, historii i poutavé příběhy našeho města? Vydejte se na naučnou stezku Od Holuba k Malichovi. Přeneste mysl do nitra černého kontinentu, virtuálně nahlédněte do zvonice kostela, poznejte boje květnového povstání či faunu a flóru městského parku. Kochejte se pohledem na architektonické památky jako i na umění současné. Vaším společníkem může být tištěný průvodce, kterého si vyzvedněte na startu v Africkém muzeu Dr. Emila Holuba.

Více informací

Zobrazit obrázek: Viselce – stanoviště č. 1

Naučná stezka Viselce

Mezi Holicemi a obcí Vysoké Chvojno vznikla naučná stezka se zaměřením na lesní hospodaření, kterou vybudovalo Lesní družstvo Vysoké Chvojno. Celá trasa je pro veřejnost přístupná celoročně, jak pro pěší tak i pro cyklisty. Stezka je sestavena ze sedmi informačních tabulí, které naleznete na 6,5 km dlouhé trase. Součástí stezky jsou i tři odpočinková místa s lavičkami a odpadkovými koši.

Více informací

Zobrazit obrázek: Pomník Holického povstání na hřbitově

Po stopách holického povstání

Užijte si vycházku po městě a okolí trochu jinak. Navštivte zajímavá místa související s holickým povstáním na konci 2. světové války. Můžete se podívat na místa, kde se odehrávala jedna z hrdinských historických epizod města. Webová aplikace s mapou vás provede místy, na kterých se události odehrávaly.

Více informací