Cookie Consent by Free Privacy Policy website Prohlášení o přístupnosti | Holice | město neznámé energie
Úvod > Prohlášení o přístupnosti

Prohlášení o přístupnosti

Sdílet Facebook Twitter

Na webové prezentaci města Holice jsou informace související s výkonem veřejné správy zveřejňovány tak, aby se s nimi v nezbytném rozsahu mohly seznámit i osoby se zdravotním postižením. Webová prezentace vyhovuje ve vysoké míře požadavkům kladeným Vyhláškou č. 64/2008 o formě zveřejňování informací souvisejících s výkonem veřejné správy prostřednictvím webových stránek pro osoby se zdravotním postižením (vyhláška o přístupnosti).

Informace o podmíněně povinných pravidlech vyhlášky o přístupnosti

Pravidlo č.3

Pokud to charakter webových stránek nevylučuje, informace sdělované prostřednictvím skriptů, objektů, appletů, kaskádových stylů, cookies a jiných doplňků na straně uživatele, musí být dostupné i bez kteréhokoli z těchto doplňků a stránky musí být standardně ovladatelné. V opačném případě sdělí orgán veřejné správy tyto informace jiným způsobem.

Stránky využívají doplňků Java Script a CSS. I bez těchto doplňků jsou stránky standardně ovladatelné a použitelné. Při vypnutém Java Script nejsou dostupné podsložky hlavní navigace, avšak jejich nezobrazení není překážkou se k těmto stránkám dostat. Na tyto podstránky se dá prokliknout přes hlavní navigaci, která je plně funkční za všech okolností.

Pravidlo č. 9

Obsah ani kód webové stránky nesmí předpokládat ani vyžadovat konkrétní způsob použití ani konkrétní programové vybavení. Pokud je předpokládáno či vyžadováno konkrétní programové vybavení, může to být pouze z důvodu technické nerealizovatelnosti přizpůsobení obsahu a kódu webové stránky všem programovým vybavením.

Na webových stránkách mohou být zveřejněny informace i v jiných, než webových formátech. Důvodem je skutečnost, že tyto dokumenty buď obsahují typografické prvky a formátování, které webový formát HTML 5 nepodporuje nebo jsou příliš velké a je vhodné jejich stažení. U těchto dokumentů je uveden v  závorce typ dokumentu a jeho velikost v kB nebo MB. Pro zobrazení těchto dokumentů lze použít např. bezplatné prohlížeče, které lze stáhnout z internetu:

Usnadnění

  • Textovou verzi si můžete zapnout vypnutím CSS stylů ve vašem internetovém prohlížeči (pokud to umožňuje), který aktuálně používáte.
  • Webové stránky jsou optimalizovýny pro tisk, takže se na výstupní zařízení posílá verze bez zbytečných barev a zdobné grafiky.